top of page

Acerca de

ipl lazer ingiliz lamba

Ipl lazer İngiliz Lamba

İngiliz Ipl Lamba

Ipl epilasyon lambaları ilk olarak 1940’lı yılların başında, Almanya da hızlı ve daha etkili fotoğraflar çekmek isteyen bir fotoğrafçı tarafından bulunmuş, xenon lambaların ortaya çıkmasıyla serüvenine başlamıştır. Zaman içerisinde geliştirilen ve farklı teknikleri içinde barındıran ipl lazer lambaları, ilk olarak Osram isminde bir Alman aydınlatma mağazasında satışa sunulmuştur.
 
Aşırı derecede yoğun ve tutarsız ark lambaları (flaş lambalar) iki adet elektronun bir cam tüpün başına ve sonuna adapte edilecek şekilde yerleşmesiyle meydana gelmekte. Ipl lambalar elektrotların yüksek voltajlar sayesinde tetiklenerek iyonize olma durumunda, çok kısa süreler içinde tam spektruma ulaşarak dışarı yaydığı beyaz flaşlarla oluşmaktadır. Ipl lambaların içerisinde sıkıştırılmış asal gazlar mevcuttur. Lamba tüplerinin çapı ve uzunluğu, lambaların kullanım alanları içerisinde bulunan gazın hacmini ve cinsini değiştirmektedir. Ipl İngiliz lambalarda genellikle renksiz, metal olmayan, ağır soy gazlar içerir. Ipl lambaların görünen dış cam tüpü genelde miligramlar seviyesinde kaynatılmış kuvarstan yapılmaktadır. Bazı ipl lambaların yapımında Borosilikat kullanıldığı da gözlemlenmiştir.

Ipl lambaların yüksek voltajlar sayesinde iyonize olduğunu ve tetiklenmesiyle dışa ışık yaydığını söylemiştik. Ipl lambanın patlaması için gerekli olan yüksek voltaj darbelerini anlık şekilde (ms) yapabilmesi için yüksek mikrofaradlı kapasitörlere ihtiyaç duymaktadır. Güç bankaları sayesinde şarj olan kapasitörler lambaya uygulanan harici tetiklemeyle birlikte minimum 250 voltluk bir enerjiyi milisaniyeler seviyesinde bir anda deşarj eder ve lambanın patlaması meydana gelir.

Ipl lambaların içerisinde bulunan gazların yoğunluğu, hacmi, çapı ve uzunluğu lambaların patlama anındaki renklerini de değiştirebilmektedir.

Bizler firmamız bünyesinde yüksek ve etkili atımlara sahip orijinal İngiliz ipl lazer epilasyon lambaları lambaları kullanmaktayız.       

İngiliz Ipl Lazer Lamba Değişimi

Günümüzde kullanıcılar tarafından basit bir işlem olarak görünse de ipl lamba değişimi bilinenin aksine çok fazla bilgi, beceri ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Ipl lambaların çapları ve uzunlukları her ne kadar kalitesini etkilemese de ipl lazer lambalarının içinde bulunan asal gazların cinsi, yoğunluğu, hacmi ve lambaların dış tüplerinde kullanılan elementlerin yeterliliği lambaların kalitesinde oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Lazer epilasyon lambalarının değişiminde dikkat edilmesi gereken çok fazla husus vardır bunlar;

  • Kavite olarak bilinen içerisinde belli miktarda basınçlı suyun dolaşabildiği blokları barındıran mekanik parçanın temizliği.

  • Ipl lazer lambasının içine yerleştirildiği flow tüpün zarar görmemiş olması.

  • Kavite flow tüpü içinde bulunduran ve teknik olarak reflektör diye adlandırdığımız, ipl lambanın patlaması sırasında şiddetli bir yansıma yaparak lambanın kristalin ucuna ulaşmasını sağlayan malzemenin zarar görmemiş olması.

  • Ipl lambanın yerleştirildiği, kavite kısmının holderlarında çatlama olmaması.

  • Holderların sabitlenmesinde ve lazer lambalarının kavite içerisinde sabit kalmasını sağlayan oringlerin yıpranmamış ya da çatlamamış olması.

  • Soğutma sisteminin içinde yer alan fakat ipl lambanın da içinde bulunduğu kavite bölümünden peltierin sağlamlık kontrolünün yapılması.

  • Lazer lambasının patlaması sırasında, ipl lambanın uygunluğuna göre seçilmiş ve özel elementlerle maskelenmiş olan safir kristalin kontrolünün yapılması.

  • Epilasyon lambasının elektron uçlarından çıkan anot ve katot kablolarının, soğuk lehim ve ark yapamayacağı şekilde lehimlenmesi.

Yukarıda bahsi geçen hususlar ve daha fazlasının bilinmesi gerektiğini unutmayınız. Kavite içerisinden sızan ufacık su damlasının lambanızın elektron uçlarına ulaşması minimum 250 voltluk bir enerjiyi elinizde tuttuğunuz anlamına gelmektedir. Ipl lazer lambalarının değişimini bu alanda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

 

Orijinal İngiliz ipl lambalarının değişimini firmamız bünyesinde garantili bir şekilde yapmaktayız. Kullandığımız first light ipl lazer lambaları, sektörde bulunan birinci kalite ipl lambadır. Sağlam, temiz bir kavitenin ve maskesi hiçbir şekilde zarar görmemiş safir kristalin İngiliz lazer lambalarıyla buluşmasında minimum 700.000 - 900.000 arası etkili atış imkanını sizlere sunmaktayız.

Her ne kadar diğer ipl lambalarına nazaran fiyat olarak pahalı olsa da orijinal İngiliz lazer lambalarında alınan sonuç her zaman daha kalitelidir.

İngiliz Ipl Lamba Fiyatları

İngiliz lazer epilasyon lambalarının yukarıda da belirtildiği gibi fiyatları diğer modellere göre daha yüksektir. Bu fiyatının yanı sıra gayet uzun ömürlü ve güçlülerdir. Lazer epilasyon lambaları fiyat performans olarak bakıldığında kullanım ömrünün uzun oluşu sayesinde fiyattaki farkı kapatmaktadır. Sahtelerinden kaçınmak için seri numarası kısmında CE ibaresini görmeniz lazımdır.

İngiliz ipl lamba fiyatları diğer her üründe olduğu gibi doğrudan kur farkına göre değişmektedir. Firmamız bünyesinde toplu olarak ithal edilen ipl lambaları dolar bazlı olarak fiyatlandırılır. Her zaman aynı kalitedeki lambaları aynı fiyatlara (dolar bazlı) alacağınızı garanti ederiz. 

En uygun fiyatları hemen almak için bizi arayabilirsiniz.

Sayfa-Çin-Lamba-min_edited.jpg

Ipl Şangay Lamba

Güvenilir, Uygun, 500.000 etkili atış. 1.000.000

Atış Ömrü

Sayfa-İngiliz-Lamba-min_edited_edited.jpg

Ipl İngiliz Lamba

Güçlü, Kaliteli, Uzun ömürlü, 800.000 etkili atış, 1.500.000 atış ömürü

Sayfa-vortex-lamba-min_edited_edited.jpg

Ipl Vortex Lamba

Tüm soğuk hava cihazlarına uygun, Uzun ömürlü, Güçlü

500.000 Etkili Atış

bottom of page