top of page

Acerca de

ipl lazer ingiliz lamba

Ipl Lazer Şangay Lamba

Şangay Ipl Lamba

Ipl lamba, lazerler için olmazsa olmaz kullandıkça ve eskidikçe değişmesi gereken hayati bir parçadır. İşini kaliteli yapan, yaptığı işten en iyi sonuçları bekleyen estetisyenlerin düzenli olarak Lazer Epilasyon lambalarını değiştirmesi gerekir. Ipl lamba yüksek teknolojilerle steril ortamlarda üretilen anlık olarak yüksek optik güç gönderen içi xeone gazı dolu cam tüplerdir. Maalesef ülkemizde henüz bu lambaları üretebilen bir firma bulunmamaktadır. Birçok farklı çeşidi olmasına karşın en çok tercih edilen lamba çeşitleri Seri numaralı Şangay lamba ve İngiliz First Light lambadır. Görüntü açısından bir birbiri ile aynı olan lambalar ancak usta ellerde ayırt edilebilir.

Her lamba çeşidinin üretimleri ve kullanılan malzemeler birbirlerine benzese de ipl lambalarının kullanım ömürleri (atış sayıları) farklılık göstermektedir. Seri numaralı Şangay lambaları diğer çin üretimi lambalara göre atış gücündeki kalite farkı, uzun süren dayanımları ve etkili epilasyonları ile çok tercih edilen bir modeldir.

İngiliz Ipl Lambaları ipl sektöründeki en iyi lambadır. Ancak Şangay ipl lambası İngiliz lambasına yakın gücü ve ekonomik fiyatı sayesinde uzun yıllardır kullanılıyor. Birçok farklı cihazda test edilen bu lambalar kendini kanıtlamıştır.

Her parçada olduğu gibi ipl lambalarında da Şangay yada İngiliz süsü verilmiş lambalar vardır. Mağduriyetin yaşanmaması için her zaman uzun yıllardır bu işi yapan kurumsal firmalardan bu temin sağlanmalıdır.

Ipl lambaların hepsi için geçerli bir durumda soğutma sistemine ihtiyaç duymalarıdır. Cihazınız lambanızı ne kadar iyi soğutursa lamba o kadar uzun ömürlü olur. Ayrıca sık sık yenilen cihazın suyunun da temiz olması önemlidir.

Şangay buz ipl lambaları soğutma sistemi iyi bir cihazda 500.000 – 600.000 arası etkili atış atmaktadır. Etkili atıştan kastımız epilasyon işlemlerinden sonuç alabileceğiniz atışları belirtmektir. 1.500.000 – 2.000.000 atan lambalar olsa da hiçbir lamba bu kadar yüksek sayılarda etkili kıl köklerini yakan atışlar yapamaz.

Şangay Ipl Lazer Lamba Değişimi

Ipl Lamba değişiminin düzenli olarak yaptırılması gerektiğinden bahsetmiştik. Peki lambanızın ne zaman değişmesi gerektiğini nasıl anlayacaksınız. Lazer Epilasyon lambaları eskidikçe iyi bir yakma alabilmek için cihazınızın güç ayarlarını yükseltmek zorunda kalırsınız. Belli bir süre sonra yani cihazınız %75 güç değerine ulaştığında ipl lamba değişimi gelmiş demektir. Örneğin maksimum enerjisi 50 Joule olan bir cihaza sahipsiniz. Enerji değeriniz 37-38 joule değerlerine ulaştığında lamba değişiminiz gelmiş demektir. Ama genelde tecrübeli uzman estetisyenler kılı yakıp yakmamasından ipl lamba değişim zamanının geldiğini anlar.

Ipl lamba değişimleri, herhangi bir problem olmaz ise 30 dk civarı süren bir işlemdir. Lazer epilasyon lamba değişimi için cihazın kendisinin olmasına gerek yoktur. Lazer Epilasyon Başlığı harici olarak sökülüp lamba değişiminden sonra tekrar takılır.

Lazer epilasyon cihazı lamba değişimi yapılırken lambanın takılı olduğu flow tüp ve kavite kontrol edilir ve gerekli temizlik işlemleri yapılır. Çok uzun süreler kullanılan kaviteler zaman ile pas tutar korozyona uğrayarak kullanılmaz hale gelir. Kavitenin kötü olduğu durumda sadece lazer lambasını değiştirmek anlamsız bir çabadır. Lamba ne kadar iyi olursa olsun eskimiş bir kaviteden sonuç almak mümkün değildir. Bu bilgileri bilmeyen ve bizim sektörümüzde çalışmayan insanlara güvenip lamba değiştirmek ciddi bir risktir.

Şangay Lazer Epilasyon Lamba Fiyatları

Şangay ipl lamba fiyatları İngiliz lambalardan daha uygundur. Değişen kur farkından kaynaklı fiyat verememekle birlikte her zaman en ucuz lamba taktırmak en iyi seçim değildir. Piyasada yok denecek kadar az paralara lamba satılmasına karşın firmamız olarak hepsini deneyip gözlemledik. Çok ucuz lambalar 100.000 atış bile atmadan patlayıp başlıkları bozdu.

Her lazer cihazının aynı olmadığı gibi her çin üretimi lambada aynı kalitede değil. Sizlere fiyat performans olarak en mantıklı lamba olarak Seri Numaralı Şangay Lamba’yı seçtik. Rahatlıkla kullanabileceğiniz kadar kaliteli ve uygun fiyatlıdır.

Lazer epilasyon cihazları güzellik salonlarının en pahalı cihazlarıdır. Doğru ellerde yapılmadığında başınıza büyük sorunlar açabilir.

Sizlerde bizi arayarak ipl lambaları veya diğer sorunlarınız için bilgi alabilirsiniz

Sayfa-Çin-Lamba-min_edited.jpg

Ipl Şangay Lamba

Güvenilir, Uygun, 500.000 etkili atış. 1.000.000

Atış Ömrü

Sayfa-İngiliz-Lamba-min_edited_edited.jpg

Ipl İngiliz Lamba

Güçlü, Kaliteli, Uzun ömürlü, 800.000 etkili atış, 1.500.000 atış ömürü

Sayfa-vortex-lamba-min_edited_edited.jpg

Ipl Vortex Lamba

Tüm soğuk hava cihazlarına uygun, Uzun ömürlü, Güçlü

500.000 Etkili Atış

bottom of page